Acil Servis

Acil servis diğer servislerden çok farklıdır. Ölüm ve yaşama en yakın bölümdür. Yaşamsal riski büyüktür. Hızlıdır ve hataya yer yoktur. Tehlikesi yoğundur. Tüm bunlara rağmen soğukkanlı ve sakin olunmalıdır.

Acil Servisimiz hastanemizin sağ tarafındaki girişte olup yeri kolaylıkla görülebilir şekildedir. Girişi hastane binasının zemin katındadır.

Acil servis girişinde; hasta kabul odamız ve güvenlik birimimiz bulunmaktadır. Bunlar aynı zamanda hasta ve hasta yakınlarına danışmanlık ve yönlendirmede yardımcı olmaktadırlar. Koridorumuzda bir poliklinik, müşahede (6 yataklı bayan ve erkek olmak üzere) toplam 12 yatak , pansuman+enjeksiyon ve acil müdahale (resüsitasyon) odası bulunmaktadır. Bekleme durumu söz konusu olduğunda hasta ve hasta yakınları için koridorda yeterli sayıda koltuk mevcuttur. Aynı zamanda acil hastalar için sedye ve tekerlekli sandalye giriş kapısında hazır bulundurulmaktadır.

Acil servisimizde hasta ve çalışanların can ve mal güvenliğini sağlayabilmek için 24 saat güvenlik personeli bulunmakta ve genel kullanım alanlarında (hasta mahremiyetine uygun olarak) güvenlik kameraları ile acil servis izlenmektedir.

Klinik Hakkında

15 Mart 2022